Microsoft’tan E3’te büyük bir sürpriz geldi. Uzun zamandır beklenen yenilikçi aletsiz insan kontrolü olan Project Natal’ın resmi açıklaması beklenirken Yeni Xbox 360 Slim açıklandı…


Yeni Xbox 360 şu ana kadar çıkan Xbox 360 versiyonlarından en farklısı ve ilk defa donanımsal ve genel görüntü değişikliğine bu denli farklı gidilmemişti.

Resmi olarak adı yeni Xbox 360 olarak lanse edildi. Bugünden itibaren satışlarına başlanacak olan yeni Xbox 360’ın Amerika satış fiyatı 299$ olarak belirlendi, Xbox 360 Elite’in fiyatı ise 249$ seviyelerinde dururken, Arcade fiyatları ise 149$ seviyesine düştü.

Yeni Xbox 360 son derece seksi , dokunmatik tuşlara sahip ve parlak siyah olarak tasarlanmış ve Microsoft yeni Xbox 360’ı fısıltı kadar sessiz olarak nitelendiriyor.

Teknik özelliklerine bakacak olursak uzun zamandır beklenen özellik entegre Wifi (802.1n) ve 250GB harddisk, harddiskin çıkarılabilir olduğu belirtildi ancak ne standart bir disk ne de eski Xbox 360 diskleri gibi olmadığı belirtildi. Ayrıca eski Memory Unit’lerde çalışmayacak.

Ayrıca Microsoft’un büyük bir duyurusu daha vardı o da tamamen insan hareketleriyle (aletsiz) oyun oyanayabilmek. Bu uzun zamandır Project Natal olarak adlandırılıyordu. Yeni adı ise “Kinect” olarak lanse edildi. Bununla ilgili detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Xbox 360’ın arka bağlantılarında Kinect’e özel bir bağlantı arabirimi mevcut. Bu arabirim ile birlikte tek kablo ile Kinect hem güç hem de Xbox 360 bağlantısını gerçekleştirecek.

Yeni Xbox 360 konsolları şu an bayilere gönderilmeye başlandı, bu haftanın ilerleyen günlerinde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak.

 
 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir