2003 yılından bu yana Xbox’ı Türkiye’de tanıtmaya, duyurmaya ve bilgilendirmeye çalıştık bu güne kadar. Microsoft Türkiye’nin, ilk Xbox, ardından Xbox 360, ardından Kinect çıkarken sessiz kalması uzun zamanlar malesef umutlarımız tükenmek üzereydi.

Ancak ta ki Windows 8 duyurulana kadar, Windows 8’in ardından Xbox’ın Türkiye’de lansmanın yapılması konuşuluyordu artık. Bu konuda Tamer Özmen ısrarlı tavrıyla ülkemize nihayet bugün itibariyle Xbox’ı getirmiş oldu. Biz de sizlere lansmandan anlık yüksek kaliteli fotoğraflar ve yorumlarımızda şanslı Facebook takipçilerimize etkinliği aktardık (http://fb.me/myxboxnet), şimdi de biraz lansmanın gelişiminden bahsedelim.

MyXbox.net ekibi olarak Tamer Özmen’le Lansman üzerine konuştuk.

Microsoft’un davetiyle bizde lansmanın yapılacağı mekana ulaştık. Lansman Hasköy’deki İplik Fabrikasında gayet güzel otantik bir yapı içerisinde gerçekleştirildi. İplik fabrikasının girişinde Xbox 360 logosu ve süslemeleri ve kapının üzerinde ışıkla oluşturulmuş bir X işareti ile bahçe kapısından içeri girdik.

Avluda karşımıza Xbox duvarı, afişler ve üzerinde delikler açılmış ve alevler çıkartılan bir Renault 12/Toros station Wagon’la karşılaştık, etkileyici bir giriş olacağa benziyordu.

Avluda ilerlerken içeri gireceğimiz binanın üzerinde ise Xbox Türkiye Lansmanını ifade eden Xbox logo tasarımı ve ‘Sıradışı Eğlence’ sloganından oluşturulmuş branda ve bu brandanın yanlarında komando görünümlü mankenler bulunuyordu, güzel bir detaydı bu avlu manzarası açısından.

Artık avludan geçip binanın altındaki koridordan ilerliyorduk ve lazer gösterilerini görmeye başladık.

Koridordan çıktığımızda ufak bir avludaydık ve giriş kartlarımızı alıp artık şovun başlayacağı mekana girme vakti geldi.

İlk göze çarpan Halo 4 standıydı bu kadar çok Xbox’ı Türkiye’de bir arada görmek gerçekten keyifliydi.

Biz de MyXbox.net ekibi olarak ziyaretlerimize başladık.

Bir diğer stand Dance Central’dı, burası etkinlik boyunca hiç boş durmadı desek yeridir.

İplik fabrikasındaki mekan ışık gösterilerine sahne oldu.

Forza Horizon standında Xbox 360’ın wireless direksiyonunu test etme şansı bulduk, oldukça başarılı görününen bir ürün olduğunu söylemek gerek.


Işık gösterileri, bol müzik eşliğinde çok başarılı bir Saksafon müziği performansı, lansman saatine kadar bize iyi vakit geçirtti.

…ve işte o an! Tamer Özmen ikiye ayrılan ekranın arasında arkadan sahneye çıkıyor.

Tamer Özmen tanıtımda Xbox Music’in 33 milyon müzik ve yerli müzikde dahil olmak üzere yakında Türkiye’de açılacağının önemle üstünde durdu. Ardından Xbox 360 üzerinde arayüzün tamamen Türkçe olduğunu, Türk kredi kartlarının da kullanılabileceğini bizlerle paylaştı (Not: çok kısa bir süredir bu özellikler kullanımda, lansman hazırlığı gereği). Tamer Özmen, ardından İki yılda bölgemizde konsol lideri olmayı planladıklarından bahsetti.

Ardından Burcu Esmersoy’la birlikte sahnedeler.

Sahneye gelen iki kişi Dance Central 3 demosu yaptılar.

Gecenin sürpriz konuklarından biri ise Pascal Nouma’ydı.

Pascal Nouma’da Dance Central pistinde hünerlerini göstermeye çalıştı.

MyXbox.net ekibi olarak biz de harıl harıl sizlere Twitter ve Facebook’tan an be an gelişmeleri aktarmaya çalıştık.

Lansman anlatım ve sunum olarak bu saatten sonra kendisini tamamen bir partiye dönüştürdü.

Bir müzik grubuda popüler şarkılarla partiyi iyice hareketlendirdi.

Dance Central daha önce bahsettiğimiz gibi hiç boş kalmadı.

Nihayet Xbox Resmen artık Türkiye’de…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir