Microsoft Xbox One’ı konumlandırırken sadece bir oyun konsolu değil aynı zamanda bir eğlence cihazına dönüştürmeyi planladığı ortada.

iPhone/iPad ve AppleTV kullananlar bilirler iPhone’unuz üzerinden video ve rsimlerinizi veya başka videoları AirPlay arayüzü sayesinde AppleTV’de Televizyon üzerinden izleyebiliyorsunuz.

Microsoft’ta bunun benzeri bir deneyimi bize Xbox One üzerinden sağlamaya çalışmış. Xbox One’da bu özelliğin adı ise ‘Play To’. Aslında bu isim Nokia sahibi Windows Phone 8 kullanıcılarına pek de uzak değil.

Çünkü Windows Phone 8’le de bu uygulama ile DLNA uyumlu bir media oynatma cihazınız veya bilgisayarınız varsa telefondaki görüntüleri ve resimleri anında TV’ye yada bilgisayara aktarabiliyordunuz. İşte bu aslında Xbox One ile kişisel video ve resimlerinizi TV’den izlemenize olanak sağlayan AirPlay benzeri bir platform olmuş durumda.

AirPlay entegrasyonu iPhone’da oldukça başarılı ve sistemin tamamına entegre edilmiş, açıkçası Windows Phone ve belki diğer cihazlardan da bir uygulama aracılığı ile önümüzdeki zamanlarda Play To arayüzüyle Xbox One’da daha entegre olarak içeriklerimizi izlememize izin vereceğini düşünmek yanlış olmaz.

Play To ile yaptığımız işlem gerçekten video’da görebileceğiniz kadar basit gerçekleşti ekstra bir tanımlama yapmamız gerekmedi sadece aynı Wifi network’ü içerisinde olmamız yeterli.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir