Xbox One’ın kutusunu açtıktan sonra tabi ki sıra kuruluma geldi. Xbox One kurulumu 15 dakika kadar sürüyor…

Aslında kurulumun bu kadar sürmesinin en büyük nedenlerinden biri ise Xbox one ilk açıldığında Day One Update adı verilen 500MB civarında bir güncellemenin indiriliyor olması. Bu yaklaşık 16Mbit bağlantımız ile 7 dakika sürdü, tabi daha düşük bir bağlantınız var ise bu süre biraz daha uzayacaktır.

Xbox One kurulurken özellikle bazı aşamalarında siyah ekranda uzun beklemeler, Xbox One logosunda uzun süre beklemeler yaşanıyor ve sanki donmuş veya takılmış bir algısı oluşuyor malesef. Çünkü bahsettiğimiz süreler gerçekten ekranda hiçbir hareket olmadan dakikalarca beklemeyi gerektiriyor.

Biz de sizlere kendi yapmış olduğumuz kurulum sırasında nerede ne kadar beklediğini gösteren ve bekleme bölümlerini hızlı geçtiğimiz bir video hazırladık.

Böylece nerede ne kadar bekleyeceğiniz hakkında bir bilginiz olmuş olacak. Şunu da eklemekte fayda var, Xbox One Day One güncellemesi ilk günlerdeki güncelleme bu daha sonra farklı boyutlara çıkabilir ya da düşebilir bu açıdan özellikle indirme işlemi esnasında sürelerde ileride değişiklikler olabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir