Microsoft E3’te haberlerine devam ediyor. Yeni gelecek olan update’te neler olacağı hakkında bilgiler verdi. Detaylar devamında..

Microsoft Xbox 360’ın oyunları harddiske kaydedebilmesi ve oyunları harddiskten oynatabilmesinin sağlanacağını duyurdu. Ancak oyunu yedeklemenize rağmen korsanı engellemek amacıyla oyun diskinin DVD-rom sürücünün içerisinde olması gerekiyor. Oyunun harddiskten oynatılabilmesi hem sessiz hem de hızlı yüklemeye ortam yaratacak (ve 60GB’lık Xbox 360 versiyonunun söylentiden öteye geçerek var olabileceği daha da sağlam kanıta dönüşmekte).

Diğer önemli update ise Xbox LIVE Marketplace’den web üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirilebilecek ve örneğin işten eve gittiğinizde Xbox 360’ınıza istemiş olduğunuz içeriği indirilmiş halde bulabileceksiniz.

Daha önceki makalemizde bahsettiğimiz gibi yepyeni bir 3D Dashboard geliyor.

Ve.. Xbox 360’ını 16:10 Monitor ile kullananlara müjdeyi verelim, en sonunda Xbox 360 16:10 aspect ratio’yu VGA ve HDMI üzerinden desteklemeye başlayacak. 1440 x 900 ve 1680 x 1050 çöznürlükte desteklenebiliyor olacak.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir