Next Generation’a ilk kez tam olarak adapte olmuş Pro Evolution Soccer serisinin son versiyonu bir yıl bekleyiş ardından çıkmış ve çıktığı ilk günden beri beklentilerin çok altında kalarak oyunseverleri hayal kırıklığına uğratmıştı….

Bunun sebebi ise Xbox 360 kullanıcılarının PES 6’da, Xbox kullanıcılarının ise PES 4’den bu yana kullandığı oyunun vazgeçilmez Live özelliğinde yaşanan aşırı lag’lardan kaynaklanmasıydı.

Oyun çıktıktan sonra Konami’nin PES 2008 geliştiricilerinin vermiş olduğu demeçlerde içler acısıydı. Oyunun aslında hazır olmadan piyasaya sürüldüğü ve sorunların bilinmesine rağmen satışına başlanmış olduğunu belirten geliştiricilerin oyunu rakip firmaların başarısı üzerine geciktirme şanslarının olmadığını dile getiriyorlardı.

Henüz çıkan patch, oyunu açtığınızda hemen size otomatik olarak yükleniyor ve ilk testimiz tabi ki Live özelliği oluyor. Yaptığımız daha önceki maçlarla karşılaştırdığımızda lag’de oldukça azalma gerçekleşmiş, en azından artık bir maçın sonunu getirebilecek kadar oynanabilir durumda. Fakat hala geliştirmeye ihtiyacı olduğunu söylemek gerek, ama Konami bu konuda ellerinin boş durmadığını göstermiş oldu. Beklentimiz daha sonra yapılacak düzeltmelerle bunun daha stabil bir online oynama keyfini vermesi yönünde olacak.

Not: Pes 2008’de bilmeyenler için yaşanan lag’lar;
Top bir kullanıcıda gol diğer kullanıcıda korner olabiliyor, top saha kaleciden dönüp oyun içinde gözükmesine rağmen korner olarak değerleniyor, adamlar ve top ışınlanıp başka yerlerden çıkabiliyor vs. Bu sorunlar patch ile hala devam etmekte fakat sayısında ciddi bir düşüş olduğu açık.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir