Eski Video kültüründeki ismi ile nami değer “Kamçılı Adam” tekrar karşımızda. Hem yolu üzerinde olsa gerek ki, Indy bu kez İstanbul’da Yere Batan Sarayina kadar gelmis… Film haklarının sahibi olan Lucas tarafindan yaptirilmis olmanın avantajı ile oyun, hareket konu ve muzik bakimindan film üçlemesinin hastalarını tekrar Dr. Junior Jones’un dunyasına sürüklüyor.

Oyun Lucas Arts ile Collective Games’in ortaklaşa yapımı. Collective’in oyuna katkısı geçen sene Buffy:The Vampire Slayer için gelistirdikleri son derecede başarılı oyun modelini (game engine) Indy’ye adapte etmiş olmaları.

Bir Adventure oyun için başarılı sayılabilecek eski filimlere özgü boks’a dayalı döğüş hareketlerini, Harrison Ford’un komik koşuşu yada o panik halindeki bir yerden bir yere atlayışlarını ve tabiki Indy’ye ozgu kamçı sanatını oyunda aynen bulabilirsiniz.

Oyunda ilginizi çekebilecek bir diğer nokta ise, oyunun üçüncü bölümünün İstanbul’da geçmesi. Osmanlı sarayında “Dur”, “Seni şişe dizeceğim” gibi komik Türkçe konuşan saray muhafızları sizi baya güldürecek.

Oyun 25 Subat tarihinde Xbox kullanıcılarına LucasArts tarafından sunulmus bulunmakta. PC ve diğer konsollar için çıkış tarihi iki ay sonrasına.Bu arada Indy Film dünyasindan söyle küçük bir haberde devam edelim. Şubat ayında Spielberg’ün Variety dergisine verdiği söyleşiye göre Tom Hanks ile çekeceği “Terminal” bu yaza bitmesi durumunda, Indy 4’ün pre-production’i 2003 yaz sonu basliyor. Film’in cikis tarihi icin ise dediği tarihlerde pre-production baslarsa: 2004 Noel, çekimler ileri sarkarsa ise 2005 yazı.

Oyunun Official Web Sitesi için burayı tıklayın.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir