Mortal Kombat: Deadly Alliance ile geri döndü!
Tarih: 5.03.2003 Saat: 07:38
Konu: Oyunlar


Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen Mortal Kombat hayranları bu oyunun devamını hala bekliyorlarmıydı bunu bilemem fakat Mortal Kombat: Deadly Alliance (MK:DA) ile muhteşem bir dönüş yaptı.Bazılarınız Mortal Kombat Trilogy'i en serinin en iyisi diyebilir fakat 5. versiyon olan MK:DA gerçekçilik, Xbox'taki grafik kalitesinin etkisiylede oynayanı kendine bağlıyor. Bir örnek verecek olursak; Her bir round'da kavga esnasında alınan darbeler kalıcı ve kanlar round boyunca yerden kalkmıyor ve bu da daha önceki versiyonlardaki kaybolan kanlara göre tabi ki daha gerçekçilik sağlıyor. Aynı zamanda kanların üstünde yürüseniz ayak izlerinizde kanlanıyor bu da çok etkileyici görünüyor.

Deadly Alliance Shang TSung ve Quan Chi'nin Liu Kang'i ortadan kaldırmasıyla başlıyor. Malesef efsanevi Liu Kang oyunun ilk animasyonunda oyundan ayrılmış oluyor. Liu Kang taraftarları buna üzülecekler..

Oyunda gizli bölümler, resimler, karakterleri açabilmeniz için profil tanımlamanız ve dövüşerek para kazanmanız gerekiyor. Bunları daha sonra "The Krypt" adı verilen mezarlıkta tabutları açarak harcıyorsunuz ve burası ağırlıklı olarak şansınıza kalmış.

Konquest adı verilen bölümde ise eğitime tabi tutuluyorsunuz. Her karakterin kendine has eğitimlerini uygulamanız mümkün. Tabi tuş kombinasyonlarını aynı zamanda dövüş esnasında oyunu durdurarakta görebilirsiniz.

En çok bilinen kısım ise Arcade ve Versus modu. Arcade modunda tek başınıza ilerlerken Versus'ta yanınızdaki arkadaşınızla dövüşebilirsiniz. MK:DA'da yeni karakterlerde eklenmiş bunlardan bazıları Dişi Sub-Zero, Malvodo, Nitara, Reptile (bu karakter daha önceden vardı fakat oldukça revize edildiğinden yeniler arasında), Moloch. Eski karakterler yılların getirdiği deneyimle düzenlendiğinden yeniler size biraz yavan gelebilir ama Arcade modunda Moloch ile karşılaşırsanız onu nasıl devireceğinizi oldukça düşüneceksiniz emin olun..

MK:DA da extralar olarak MK:DA'nın yapımcısı olan Midway'de bir gün nasıl geçiyor, Mortal Kombat'ın tarihçesi ve Mortal Kombat Deadly Alliance'ın video klibi ile ilgili video'lar mevcut.

Mortal Kombat severlere ve fighting severlere mutlaka xbox'ta bu oyunu oynamalarını tavsiye ederim.

Görüntüler:Bu haberin geldigi yer: MyXbox.net [Xbox Turkey Fan Club] Xbox 360 Türkiye Xbox One
http://www.myxbox.net

Bu haber icin adres:
http://www.myxbox.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3