MyXbox.net [Xbox Turkey Fan Club]

 MY Xbox
 
· Ana Sayfa
· Anketler
· Arama
· Bize Ulaşın
· Bölümler
· Forum
· Haber Arşivi
· Kullanıcı Bilgileri
· SSS
· Tavsiye Et
· Top 10
· Tutorial
 

 Seçilmiş Başlıklar
 

Oyunlar
[ Oyunlar ]

·OyunTara.com Yayın Hayatına Başladı!
·Xbox 360'da Artık Geriye Uyumluluk Yok
·2007'nin En Popüler Xbox 360 Live Oyunları Belli Oldu!
·Xbox 360'ta oynanabilen Xbox oyunlarına yenileri eklendi
·Pro Evolution Soccer 2008 (Pes 2008)'e patch çıktı!
·2004 Yılının Oyunu sizce Hangisi?
·Xbox'ın Amiral Gemisi Halo 2 çalındı!
·Fifa 2005 vs Pro Evolution Soccer 4
·Fifa 2005 Ekim'de Piyasada
 

 Yeni Çıkanlar
 
·Le Tour de France
·Call of Duty: Black Ops III
·Tales From The Borderlands: Episode 5 - The Vault of the Traveler
·Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
·Skylanders SuperChargers
·Tales From The Borderlands: Episode 4 - Escape Plan Bravo
·Guncraft: Blocked and Loaded
·Tales From The Borderlands: Episode 3 - Catch A Ride
·Shooting Love, 200X
·Tales From The Borderlands: Episode 2 - Atlas Mugged

devamı...
 

 Son Makaleler
 
· Xbox One'a MKV desteği geliyor![ 0 yorum - 6682 okuma ]
· Xbox One'da SmartGlass ile Müzik Kontrolü[ 0 yorum - 8751 okuma ]
· Xbox One, Windows Phone'dan Play To ile Video Aktarımı - Airplay[ 0 yorum - 9768 okuma ]
· Xbox One İlk Kurulum[ 0 yorum - 10005 okuma ]
· Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrolü ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi[ 0 yorum - 717862 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 

  
Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrolü ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi
Posted on 30.11.2013 Saat: 05:43
Topic: Donanım
Xbox One ilk tanıtıldığında özellikle TV özellikleri ile ön plana çıkartılmış hatta bazı çevrelerce oyun konsolu özelliklerine eğilmediklerinden dolayı eleştirilmişti.

Açıkçası zamanımızda artık eğlence cihazlarına ilginin artacağı aşikar. Özellikle akıllı telefonlarla birlikte konsol ya da Apple TV cihazlarının birbirine bağlanabilmesi, video izleme, müzik izleme özellikleri gibi nitelikler gerçekten kullanıcıların ilgisini çeken ve aynı zamanda bir boşluğu dolduran şeyler...Xbox One'da ise bu tip cihazlarda pek fazla bulunmayan HDMI IN özelliği sayesinde harici bir HDMI kaynağından bu Digiturk gibi uydu alıcısı ya da benzer bir HDMI kaynağından Xbox One'ın içerisine entegre edilmiş olması aslında bizim oldukça ilgimizi çekmişti.

Burada soru işareti ise şuydu; Uydu alıcıları açıkçası çok güncel bir donanıma sahip olabilen cihazlar olmamakla birlikte herkesin evinde farklı tipte uydu alıcıları ve farklı tipte donanımlar bulunuyor ve bunlar genelde çok yeni teknolojiler değil.

Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrol ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi videomuzu izlemeye başlayın ve yazımızı okumaya devam edin:Peki Microsoft burada gerçekten, en azından ilk çıktığı günkü yazılım yapısıyla bunu hakkıyla verebiliyor mu biz de sizler için bunu incelemeye çalıştık.

Şu an Xbox One'ın TV özelliği olarak kullanabildiği özellikler Amerika'da uyumlu uydu veya kablo alıcıları ile şu anki yazılımın hakkını verecek kadar çalıştığı yönünde söylemler olmasına rağmen sorunlarda yok değil.

Türkiye'de biz de bu denememizi digiturk ile gerçekleştirdik. Elimizde Digiturk Plus kutusu bulunuyor, bu cihaz Internet'e bağlanan Digiturk Plus IQ değil bunu da belirtelim ki bir yanlış anlaşılma olmasın.

Uydu alıcısını tanıtmayla ilgili başka bir yazı daha hazırlamayı düşünüyoruz. Burada ise Digiturk'te hangi komutları sesle kontrol ettiğimizi hazırladığımız videomuzdan görebilirsiniz. Digiturk Plus olduğu için durdurma ve ileri geri alma özellikleri cihazda çalışan özellikler, cihazınızın bu özellikleri desteklemesi gerekiyor.

Şu an test ettiğimiz ve çalıştığını gördüğümüz özellikler; Durdurma, Oynatma, ileri geri alma, ses kısma, açma, sessize alma (ses ile özellikler aynı zamanda ses sistemini ayarladıysanız ordan kontrol edilmekte). Bu kontrolü aslında nasıl gerçekleştirdiğini söylemek gerek, Kinect 2.0'la birlikte cihazınıza direk göz göze bakmadan infrared komutlarını odanın içinde sektirerek Digiturk alıcınıza ulaştırıyor yani cihazlar ile ilgili bir yer ayarlaması bile yapmanıza gerek yok ki açıkçası çok başarılı olduğunu söylememiz gerek.

Çalışmayan özellikler; Guide (yani TV program rehberi) bu sadece şu an Amerika'da bazı cihazları destekliyor, kanal değiştirme (bu özellikte Guide tanımlanmadıysa çalışmıyor).

Xbox One'da TV özelliğinde dikkatimizi çeken bir diğer durum ise eğer Xbox One'ı Instant açılma yani devamlı tetikte bekler modda kapalı tutuyorsanız bir süre sonra Digiturk kutusundan gelen sinyali göstermeyip siyah ekran alıyorsunuz. Bu sorun Xbox One'ın sorunu olarak görünüyor, bunun yaşanmaması için cihazınızı Energy Saver pozisyonunda kapalı tutmanız gerekiyor şu an için. Bu modda tutarsanız Xbox one biraz geç açılıyor ancak yine TV ile de sorun yaşamamış oluyorsunuz.

Şu an için TV özelliği daha çok ilgiye ihtiyaç duyuyor ancak ilerleyen zamanlarda bunlarında yazılımla genelleştirilmesi söz konusu ve açıkçası şu an olmasa bile bir süre sonra çok daha becerikli olacağını düşünüyoruz.


 
 Giriş
 
Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 

 İlgili Bağlantılar
 
· Daha fazla Donanım
· Haber gönderen jakobyen


En çok okunan haber: Donanım:
Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrolü ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi

 

 Haber Puanlama
 
Ortalama Puan: 3.22
Toplam Oy: 9


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 

 Seçenekler
 

 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 

info@myxbox.net
MyXbox.net [Xbox Turkey Fan Club] Xbox 360 Türkiye Xbox One © 2003-2013
Bu site ile Microsoft Corp. arasında bir ilişki yoktur.
"Microsoft" "Xbox" "Xbox 360" "Xbox One" ve Xbox / Xbox 360 logoları Microsoft Corp. firmasının tescilli markalarıdır.

Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.036 Saniye