MyXbox.net [Xbox Turkey Fan Club]
MacSonucu.com

 MY Xbox
 
· Ana Sayfa
· Anketler
· Arama
· Bize Ulaşın
· Bölümler
· Forum
· Haber Arşivi
· Kullanıcı Bilgileri
· SSS
· Tavsiye Et
· Top 10
· Tutorial
 

 Seçilmiş Başlıklar
 

Donanım Xbox360
[ Donanım Xbox360 ]

·Xbox 360 Resmi satışına İstiklal caddesinde başladı!
·Xbox 360 Halo 4 Limited Edition Ön Siparişte!
·Xbox Resmen Türkiye'de, Lansmandan Canlı aktardık!
·Xbox Türkiye Lansmanı 8 Kasım'da, bizi takip edin!
·iPhone ve iPad için My Xbox Live uygulaması sonunda geldi!
·Xbox 360 Fall 2011 Update İncelemesi
·Kinect Sports İncelememiz! (Video İnceleme) - Kinect Sports inceleme
·Kinect Adventures İncelememiz! (Video İnceleme) - Kinect Adventures inceleme
·İşte Kinect İncelememiz! (Video İnceleme) - Kinect inceleme
 

 Yeni Çıkanlar
 
·Le Tour de France
·Call of Duty: Black Ops III
·Tales From The Borderlands: Episode 5 - The Vault of the Traveler
·Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
·Skylanders SuperChargers
·Tales From The Borderlands: Episode 4 - Escape Plan Bravo
·Guncraft: Blocked and Loaded
·Tales From The Borderlands: Episode 3 - Catch A Ride
·Shooting Love, 200X
·Tales From The Borderlands: Episode 2 - Atlas Mugged

devamı...
 

 Son Makaleler
 
· Xbox One'a MKV desteği geliyor![ 0 yorum - 6637 okuma ]
· Xbox One'da SmartGlass ile Müzik Kontrolü[ 0 yorum - 8716 okuma ]
· Xbox One, Windows Phone'dan Play To ile Video Aktarımı - Airplay[ 0 yorum - 9677 okuma ]
· Xbox One İlk Kurulum[ 0 yorum - 9946 okuma ]
· Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrolü ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi[ 0 yorum - 717646 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 

  
Karşınızda Yeni Xbox: Xbox One ve hakkında herşey
Posted on 21.05.2013 Saat: 20:01
Topic: Donanım
Karşımızda yeni Xbox, ve yeni adıyla Xbox One. Xbox One tam anlamıyla herşeyi bir araya getirmeyi planlayan ve şu ana kadar açıklanmış en dikkat çekici eğlence cihazı demek daha doğru olacaktır.Hemen öncelikle donanımsal özelliklerinden kısaca bahsedelim:


Xbox One Teknik Özellikleri:
- 8 Core CPU
- 8GB DDR3 Hafıza
- 500GB Harddisk
- Blu-ray
- 802.11n Wireless (Wi-fi Direct ile birlikte)
- HDMI 1.4 In/Out
- USB 3.0
- 1080p ve 4K video aynı zamanda 7.1 sesi de destekliyor


Xbox One'daki harddisk kapasitesi 500GB olarak çıkması planlanmış, harddisk ise Xbox 360'dan yaiadığımız tecrübe ve harddisklerin zamanla kapasitelerinin büyümesiyle 250Gb'lara kadar çıkmıştı.
Xbox One ise 500GB gibi şu an için gayet yeterli bir kapasiteyle çıkıyor ancak, bu Xbox 360'daki gibi kullanıcılar tarafından çıkarılıp takılabilecek bir formatta olmayacak. Yani kısaca son kullanıcılar tarafından sökülüp takılamayacak.
Ancak USB 3.0 portundan harici kapasite kullanilabilecek ve bu kapasite ile dahili harddiskin yapabildiği oyun kurma, download'lar gibi herşey harici harddisk üzerinde de yapılabilecek.


Xbox 360 kullanıcıları, özellikle de slim olmayan Xbox 360 kullanıcıları sesten şikayetçilerdir ve Microsoft bu sorunları gidermek amaçlı oyunları HDD'ye atılmasını sağlayarak ses sorununa geçici çözüm bulmuştu.
Xbox 360 Slim'de ise bu konuda baya bir iyileştirilmeye gidilmişti, Xbox One ise Xbox Slim'den 4 kat daha az ses üreteceği açıklandı, bu da oldukça sevindirici bir haber.

Blu-ray
Xbox One bu sefer Blu-ray ile birlikte gelecek ve böylece Xbox 360'ta HDDVD addon'u ile HD disk çalar dünyasından tamamen sıyrılıp, HD disk platformlarının oturmuş olmasıyla artık içerisinde Blu-ray barındırmaya başlayacak.

Kinect 2.0

Kinect hayatımıza girdiğinde gerçekten inanılmaz başarılı olduğunu tecrübe etmiştik. Şimdi de bu inanılmaz kadar gerçek Kinect'in yenilenmiş versiyonu xbox One ile birlikte geliyor olacak.
Kinect 2.0 düşük ışık koşullarında da artık iyi çalışabilecek, aynı zamanda genişletilmiş görüş açısı ile dar alanlarda rahatça kullanılabilecek gibi görünüyor. Ayrıca kamerası da 720p çözünürlüğe sahip Skype görüşmelerinde kullanılabilecek ki bu da Apple iPhone Facetime benzeri bir kalite olacak gibi gözüküyor.
Bilek hareketlerine kadar algılayacak şekilde tasarlanmış ancak daha önce spekülasyonlarda çıkan parmak hareketlerini de algılayacağı yönündeki söylentiler şu an için boş çıkmıi gözüküyor.

Xbox One ile gelecek yeni Gamepad

Gamepad'in tasarımında yenilik gözle görülür bir şekilde yapılmış. Start ve Back butonları tasarımı ve aynı zamanda Xbox tuşunun konumlandırılması ve şekli değiştirilmiş.
Ancak en büyük yenilik ise Impulse trigger denilen yani thumbstick'lerde de ayrıca titreşim ve tepki verebilen bir yapı getirilmesi, yani sadece gamepad'in komple titremesi değil thumbstick'te size ayrıca tepki verecek.

Live TV
Xbox One'ın en önemli özelliklerinden biri de Live TV yani aslında kablolu veya satellite TV yayınlarının Xbox üzerinden izlenebilmesi, ancak bu konuda demoda gösterim olmasına karşın nasıl yapılacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

15 Exclusive Oyun
Xbox One ile birlikte ilk yıl 15 exclusive oyun çıkacak, burada Fifa 14 Ultimate Team'in Xbox Exclusive olması ise oldukça ilginç bir haber. En onemli oyunlardan biri de Infinity Ward'ın çıkaracağı Call of Duty: Ghosts, grafikler üzerindeki çalışmalar Xbox One'da çok başarılu gözüküyor.

Geriye Uyumluluk
Xbox One geriye uyumlu olmayacak yani Xbox 360 oyunları oynanamayacak, bunun içinde daha önceden satın aldığınız Arcade oyunları da dahil. Yeni platform tamamenfarklı şekilde tasarlandığından ve performansı düşürmemesi için eskiye dönük yapılmaması tercih edilmiş.

Xbox One ikinci el oyun konusu
Xbox One için ikinci el oyunlarla ilgili yapılan bazı tahminler vardı bunlar üzerinde Microsoft'tan Albert Panello'dan alınan bilgileri ve bir kaç netleşen konuyu sizlerle paylaşalım.

- Xbox One'da ikinci el oyun alım satımı sorun çıkarmayacak
Bu konu üzerinde bir çok makale yazıldı çizildi ve açıkçası bu cidden merak ediliyordu. Tahmin edilen Xbox One'da artık ikinci el oyun alıp oynanılamayacağı yönündeydi.
Ancak ikinci el oyun alıp, satılabilecek. Şu an belli olmayan belki oyunların aktivasyon ücretine ihtiyaç duyabileceği yönünde. Ancak Avrupa'da EA'in oyunlarında online'da aktivasyon istemesi yüzündendava açılmış durumda, bu yüzden henüz bu konular netleşmiş değil. Ancak Xbox One'da ikinci el oyun oynanabilecek burası kesin.

- Xbox One'da oyunu oynamaya başladığınızda arka planda oyun HDD'ye atılacak
Xbox 360'da oyunları HDD'ye atma fikri gerçekten çok iyi gelmiş ve kullanışlı olmuştu, Xbox One'da bunu biraz daha ileri götürüp sizin bir aksiyon almanıza gerek kalmadan arka planda bu işlemleri otomatik olarak gerçekleştirecek.

- Xbox One'da HDD'deki oyunu orjinal oyun diski takılı olmadan oynanabilecek
Bu konu gerçekten çok pratiklik yaratacak ancak bazı soru işaretlerini getiriyor, bu nasıl kontrol edilebilecek.
Bu demek oluyor ki HDD'ye bir kere atılan oyun diskini artık tozlu raflarınıza kaldırabilecek ve unutabileceksiniz. Peki nasıl çalışacak bu sistem..
Her oyun diski kendine özel bir ID ile gelecek ve sizin Xbox hesabınızla eşleştirilecek. Dolayısıyla başka bir hesaptan aynı diskli oyunu oynamaya kalktığınızda diskin ID'si eşleşmeyeceğinden oynayamayacaksınız.
Aslında sorun burada başlıyor, o zaman offline oynanamayacak mı, yani hesap ve oyun ID bilgisi eşleştirilebilmesi için merkezi bir eşleştirilme yapılması gerekir ki bu da online bir bağlantıya ihtiyaç duyar.
Bu durumda bizim düşüncemiz, online değilseniz diski takma zorunluluğu olabilir, ancak bu konular henüz net değil ve yaklaşık 3 hafta sonra E3 fuarında bu konularla ilgili Microsoft'un detaylı bilgiler sunacağına dair bilgiler geliyor.

- Xbox One'da oyun diskini satın aldığınız oyun indirilebilecek
Eğer arkadaşınızın Xbox One'ında oyun oynamak istiyorsanız o zaman direk oradan Save game'lerinizi ve aynı zamanda oyunu indirip kendi hesabınızla oynayabileceksiniz, ancak bu konunun biraz da ha netleşmesinde fayda var şu an için elimizdeki bilgi bu şekilde.

- Xbox One'da Offline oyun oynanabilecek mi?
Xbox One'da kesin olarak offline oyun oynanabileceği açıklandı, ancak oyunun Online gerektiren kısımları tabi ki oynanamayacak :)

- Xbox One'da evde birden fazla konsolu olanlar ne yapacak
Açıklamaya göre aynı evdeki konsollarda yani aynı ailede bunun yapılabilmesine imkan sağlanacak. Ancak nasıl bir yöntemle olacağı konusu yine E3'te açıklanacak gibi gözüküyor.
Şimdilik sizler için derlediğimiz Xbox One tanıtımından çıkan bir çok detay burada sona eriyor..

 
 Yazının Anketi
 
Xbox One'ı ne zaman alırsınız?

Çıktığında hemen
Türkiye'de çıktığında hemen
Biraz beklerim sonra alırım
Hiç almayı düşünmüyorum


[ Sonuçlar | Anketler ]

Toplam Oy 14
 

 Giriş
 
Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 

 İlgili Bağlantılar
 
· Daha fazla Donanım
· Haber gönderen jakobyen


En çok okunan haber: Donanım:
Xbox One ile Digiturk Sesle Kontrolü ve Fifa 14 Multitasking Deneyimi

 

 Haber Puanlama
 
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 

 Seçenekler
 

 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 

_ASSOTOPIC

DonanımDonanım Xbox360

info@myxbox.net
MyXbox.net [Xbox Turkey Fan Club] Xbox 360 Türkiye Xbox One © 2003-2013
Bu site ile Microsoft Corp. arasında bir ilişki yoktur.
"Microsoft" "Xbox" "Xbox 360" "Xbox One" ve Xbox / Xbox 360 logoları Microsoft Corp. firmasının tescilli markalarıdır.

Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.038 Saniye